WordPress Sitenizi Kurduktan Sonra Gereken Eklentiler

Bu yazımda WordPress sitenizi kurduktan sonra mutlaka yüklemeniz gereken eklentileri listeleyeceğim.

1-All in One Wp Security & Firewall

Benim en beğendiğim güvenlik eklentisi. Aklınıza gelebilecek her güvenlik açığını kapatıyor.

2-Jetpack

Jetpack eklentisi wordpress bloglarda işimizi rahatlaştıran ziyaretçi istatisliği,iletişim formu,sosyal medya bağlantıları, wp.me kısa bağlantı linki ve daha pek çok aracı kullanmamıza olanak sağlıyor.

3-All in SEO Pack

SEO konusuyla az çok haşır neşir olanlar zaten kelime anlamını bilir. Seo (Search Engine Optimization), Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Yani bir site kurmak ve içerik eklemek, sitemizin iyi yerlere gelmesi anlamına gelmez. Eklediğimiz içeriklerin kalitesi, bu içeriklerin domain (alan adı) ile olan bağlantısı vs.. hepsi SEO’yu olumlu ya da olumsuz manada etkiler.

4-Yet Another Related Post Plugin (YARPP)

SEO Teknikleri açısından faydalı bir araç olduğunu düşündüğüm Related Posts ( Benzer Yazılar , İlgili Yazılar ) eklentisi. SEO için şöyle faydalı bu eklenti sayesinde ziyaretçilerin yazılarınız arasında gezinmesini sağlayabilirsiniz yani ziyaretçilerinizi biraz daha uzun tutmuş olursunuz günlüğünüzde.

5-Disqus Comment System

Disqus, özellikle bloglarda gerçek zamanlı tartışma ortamı sağlayan bir yorum platformu. İlk bakışta blog okuyucularına Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarıyla ya da Disqus hesabıyla giriş yaparak yazılara yorum yapma imkanı veren bir sistem.

Yorumlar

Burası çok boş... yorum bırakabilirsin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebar